OTOMATİK IŞIKLI PERGOLA SİSTEMİ KIŞ BAHÇESİ & TERAS & CAFE & ÇATI KAPAMA & BALKON TENTESİ

Fotoğraflar yükleniyor

469
İlan No 2378
İlan Tarihi 6 Kasım 2019

PERGOLA TEKNİK ŞARTNAME

 

Ürün Tanımı: Motorlu, uzaktan kumandalı, raylı katlanarak açılan çatı sistemi.

Tamamı açılır, kapanır pergola sistemi, 4 Mevsim iklim şartlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Sistem profilleriekstrüzyon alüminyum ve elekrostatik toz boyalı olacaktır. Aliminyum profillere, kimyasal konversiyon (kromatlama veya kromatlama muadili kaplama) işlemi yapılır ve sonra "toz boyama" (powder coating) (lâke) metodlarından birisi ile istenen renklerde boyanır

 

TAŞIYICI RAY PROFİL

-Sistemde 150mmx80x2.5 mm kesitte kalın seri 8 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 8 metre ye kadar açılım sağlanır.

 

-Her modül cephesi, taşıyıcı iki ray arası maksimum 375 cm’ ye kadardır.Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları ,yapısı itibariyle çelik profil takviyesine,çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır.Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesini engelleyen herhangi bir pürüz bulunmamaktadır.- Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur.

 

ÖN DİKEY VE YATAY DİREK PROFİL

 

- Ön dikey ve yatay profiller  100 mmx 100mm x2,20mm,Kanallar oluk ve zemin arasında bağlantıyı kolaylaştırır.Profile vida veya benzeri herhengi bir delici bağlantı yapılmasına gerek bırakmaz.Kanallar içine somun takviyesi ve vida ile bağlantı kolaylaşır.Alt zemin ve üst dere bağlantısı yine kanallar kullanılarak özel lazer kesim ve büküm bağlantı saçlarıyla tamamlanacaktır.

 

 

 

 

 

ÖN DİKEY PROFİL

 

Dikey profil alt kısımda yer alan  Ø 50 delikten su tahliyesi kolaylaştırılır.Şık ve estetik bi görünüme sahip olup sistemin bütünüyle uyumludur.Dikey profil aynı zamanda sistemin arka ve ön kısım arasında oluşan yükseklik farkını yatay kullanılarak kapatmak içinde kullanılacaktır.

 

YAĞMUR DERESİ

                               

- Sistemde 160 mm x 125 mmx2,7mm ön kiriş yağmur oluğu olarak kullanılır.

 

Dere, taşıyıcı ray ve ön dikey profil arasındaki bağlantıyı gerçekleştirecektir.Taşıyıcı ray üzerinde hareket eden blokout membran kumaşın bitim noktasını oluşturacaktır.Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu Ø50 delikten ön dikey profile aktarark suyun tahliyesini gerçekleştirecektir.Profil alt kısımda yer alan 2 kanal yardımıyla kanal üzerinden somun ve vidalarla delinmeden montajlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

AYDINLATMA

 

-Sistem üzerinde özel plastik kasalı power led ışıklandırma kullanılacaktır.Işık rengi minimum 360 lümen ışığa sahip olacaktır.Renk kodu 3000 K dır.Power led olarak SAMSUNG markası tercih edilecektir.

Kullanılacak olan kasa özel tasarım olup ışığın yana ve etrafa rahatça yayılmasını sağlayarak bütünlük oluşturacaktır.

 

BAĞLANTI SACLARI VE VİDALAR

 

-Sistem üzerinde kullanılacak vida somun ve bağlantı saçları paslanmaz özellikli olacaktır..Bağlantı levhaları çelik üzeri galvaniz edilmiş olup,"toz boyama" (powder coating) (lâke) metodlarından birisi ile istenen renklerde boyanacaktır.

 

HAREKET MOTORU

 

-Sistem üzerinde yer alacak motorlar Alman menşeili Becker Fransız menşeili Somfy marka olacaktır.Radyo frekans kontrollü ve uzaktan kumanda ile çalıştırılmaya uygun olacaktır.Kullanılacak olan motor 5 yıl garanti kapsamında bulunacaktır.Sistem ön profili yağmur deresi son noktasında kullanılacak motor sayesinde gergin durumda bulunacak bu noktada motor geri gelmeyi önleyerek frenleme yapabilecek kapasitede olacaktır.Kullanılacak olan motor dakikada 11 devir yapabilecek,IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışacaktır.

- İstenilen yerde durdurulur, hareket ettirilir veya tek tuşla tamamı aç kapa otomasyon sistemlidir.

- Sistemde yürüyen çatıya hareketi motor ile birlikte Gergi için özel olarak üretilmiş Avrupa menşeili triger zaman kayış sistemi sağlamaktadır.

 

- Siste  90Km hızla esen rüzgara 30 cm kadar  kar taşıma özelliğine sahiptir.

 

- Tüm bağlantı ekipmanları paslanmaz çelik inox dur.

 

- Aydınlatma armatürleri yürüyen çatı akslarına uygun, çatı ile birlikte hareket edebilen Power led aydınlatma sistemidir. Her çatı aydınlatma butonu birbirinden bağımsız çalışabilir özelliktedir.

 

- Sistemin ana taşıyıcısı alüminyum olup yere sabitleme, çelik ankraj ve çelik dubellerle yapılır.

 

- Sistemin etrafı tamamı açılabilen firmamız ürünü Vertical Stor (motorlu şeffaf mikalı dikey açılır kapanır) sistemle katlanabileceği gibi, temperli camlı sürme veya katlanır camlama sistemleri uygulanarak da dört mevsim kullanılabilen mekanlar oluşturulabilmektedir.

 

AYRINTILI BİLGİ VE ÖLÇÜ FİYATLANDIRMASI İÇİN

AHMET ŞAHİN KIRBIYIK 

0552 247 96 01

0212 494 34 08

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER 

UZMAN TENTE

İKİTELLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 

MARMARA SANAYİ SİTESİ P BLOK NO:8

İKİTELLİ/KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL 

 

SAYGILARIMLA...

 

Yorumlar
191 kez görüntülendi.

Güvenlik İpuçları

 

Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin.

Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.

Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapın